Вартість: 1

Насос для перекачки утфелю. Насос для перекачування патоки.

Надійні насоси з повільними оборотами роторів перекачають густі утфелі при температурі 70-80С та при цьому збережуть вже створені кристали цукру.

Купити насос для утфелю VX186-130Q можна зі складу в м. Києві. Деякі ходові моделі і повний набір витратних запасних частин для насосів Vogelsang знаходяться в наявності в Україні.

Роторний насос тип Vogelsang VX186-130Q - універсальний насос для перекачки патоки на цукрових заводах.

Широко відомо, що роторні насоси показують свої кращі технічні можливості при перекачуванні густих речовин. Для перекачування рідин, типу води, застосовуються завжди відцентрові помпи, які мають більш просту побудову і експлуатаційні витрати.

Одним з основних сфер застосування утфельних насосів стало перекачування густих цукровмісних продуктів в процесі виробництва цукру.

Найбільш популярним при модернізації та реконструкції цукрових заводів в Україні став насоc марки VX 186-130Q, через свої технічні властивості та універсальність.

Чому це сталось?
Які технічні особливості дозволяють йому успішно перекачувати утфєль по довгим трубопроводах на цукровому заводі?

Особливості нагнітаючих насосів, які ідеально підходять для технології виробництва цукру:

1. Спеціальні ротори HiFlo конфігурації, які забезпечують без імпульсну подачу речовини в напірному трубопроводі. Для роботи при високих температурах (понад 60ºС) використовуються ротори із нітрованої сталі. Вони піддаються за сезон переробки незначному зносу. Безімпульсну подачу забезпечують косо розташовані лопаті. При роботі HiFlo немає положення кулачків, яке називають мертва точка, коли немає ні всмоктування, ні виштовхування. Така особливість, і відповідно, поштовхи при нагнітанні характерні тільки для прямих (дволопатеве) роторів. Слабо помітні поштовхи, при використанні прямих насосів, при довгих напірних трубопроводах на цукрових заводах, призводять, і досить швидко, до появи втоми металу і до не прогнозованого руйнування напірних трубопроводів, особливо в місцях болтових з'єднань, або на зварних швах.

2. Робота утфельного насосу при низькій швидкості обертів. Для перекачування патоки використовується відносно повільне обертання робочих кулачків: в діапазоні 80-150 об/хв. Чим більшу густоту і в'язкість має речовина, яку потрібно перекачати насосом, тим більше часу треба, щоб суміш заповнила пустоти між лопатями роторів і внутрішньою поверхнею корпусу на всмоктуючій стороні. Тому порожнини повинні якомога довше залишатися відкритими для проходу речовини. При обраній швидкості обертання в районі 100 оборотів в хвилину стандартний утфєль буде оптимально перекачуватися.

3. Потужний електромотор з великим крутним моментом. Для прокручування роторів в густій і в'язкій суміші потрібна велика сила. Стандартними електроприводами для насоса VX186-130Q є електродвигуни потужністю 18,5 - 22 кВт. Крутний момент цих приводів знаходиться в межах 1000-1200 Нм. Цей показник вибирається при підборі насоса і знаходиться на 30-40% вище, ніж теоретично необхідний. Це робиться для додаткової виробничої безпеки з розрахунком на непередбачене, в т.ч. короткочасне, зростання навантаження.

4. Вали діаметром 85 мм без канавок і уступів. Виробник, фірма Фогельсанг, дає довічну гарантію на вали від розломів. Великий діаметр вала забезпечує стабільне положення роторів щодо один до одного при великих навантаженнях. У насоса серії VX два ряди опорних підшипників знаходиться з одного боку робочої камери. Кінці валів, на яких закріплені ротори, не мають додаткової опори в робочій зоні. Тому прогин валу, який все одно відбувається при навантаженні 4-5 Бар, не повинен перевищувати допустимі значення. А максимально допустимий прогин валів насоса при максимальному навантаженні не перевищує 0,01- 0,15 мм.

5. Ротори, що обертаються без торкання, - один з важливих факторів при перекачуванні насосом для патоки Vogelsang. Ротори у VX186-130Q змонтовані на двох валах, один вал - ведучий, другий ведений. Зачеплення між валами здійснюється через шестерні в редукторній камері.

6. Дозуюча здатність насосу, можливість точно розрахувати кількість перекачаної суміші складає додаткову привабливість для технологів цукрового виробництва. Порожнини робочої камери насоса VX186-130Q обмежуються поверхнями складових елементів: роторів і внутрішньої поверхні корпусу.
Робочий об'єм камери насосу для патоки VX 186-130Q становить 5,03 л. ця величина постійна для кожного окремого типу насосів. Ця характеристика позначає обсяг пустот між кулачками і внутрішньою поверхнею корпусу насосу. Ця величина позначає також, що за один оберт валу насоса з нього буде витіснене саме ця кількість рідини. Кількість речовини, яку прокачав насос можна визначити за формулою: Q = W * N, де W - робочий об'єм насоса, а N - кількість обертів вала.

7. Широкий діапазон продуктивності і плавне регулювання при експлуатації утфельного насосу через частотний перетворювач. Наприклад: марка VX186-130Q з електроприводом 15 кВт, підібраний для стандартної продуктивності 30 м3/год густого утфєлю, швидкість обертання роторів 104 об/хв, при частоті напруги 50 Гц. Один і той же насос може працювати в діапазоні від 12 м3/год, при 20 Гц і швидкості 42 об/хв, і до 45 м3/год при 75 Гц і при швидкості 156 об/хв. З пульта управління за рахунок зміни частоти напруги здійснюється плавний підбір оптимально необхідної продуктивності апарату в цьому діапазоні.

8. Особливості конструкції для цукрового виробництва, які допомагають зберегти при перекачуванні новоутворені кристали цукру.

  • Відстані між поверхнями роторів і корпусом 0,6 мм. Зазор та обертання без торкання один одного дають можливість проштовхувати і витісняти утфель з насоса, але не «перетирати» кристали цукру, як це традиційно робить відомий шестерний насос марки П6-ППВ (НШ 100-5). Кількість кристалів в утфелі на всмоктуючій стороні Vogelsang і на виході з насоса за даними спеціально проведеного дослідження було однаковим.
  • Інжекторна система: утфельний насос має особливу побудову корпуса. Звуження вхідного отвору направляє речовину з вмістом кристалів точно в вільні порожнини між роторами. Доведено, що це запобігає руйнуванню і перетиранню кристалів, утворення грудок з кристалів і їх відкладання на вході в робочу камеру.

 

 

На відео Ви можете ознайомитися з принципом роботи інжекторної системи:

Варіанти конструкції приводів для роторних насосів:

   
 

Роторний насос з електроприводом через планетарний редуктор Роторний насос з електроприводом, монтаж на боці Роторний насос з електроприводом через ремінь, компактний дизайн

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ? ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ? ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ


Габаритні розміри з прямим планетарним редуктором складають в плані: 1715 мм х 560 мм. Вага його на консолі з мотор-редуктором дорівнює 480-520 кг.

Можливий варіант помпи з шківом та ремінним приводом, коли електромотор розташовується над насосом. У цьому випадку розміри насоса в плані складуть 560 х 800 мм.

Креслення роторного насоса з габаритними розмірами.

Основні технічні характеристики і продуктивність насосів Vogelsang VX, Q-версія, які найчастіше використовуються для перекачування утфелю на цукрових заводах вказані в таблиці.

Тип, марка насосу Робочий об'єм, л Обертання роторів 50Hz, об/хв Потужність приводу, кВт Продуктивність перекачки м3/год
VX136-70Q 1.27 80-250 5.5 – 7.5 6 – 19
VX136-105Q 1.90 80-250 5.5 – 11 9 – 28
VX136-140Q 2.53 80-250 5.5 – 11 12 – 38
VX186-92Q 3.56 80-250 7.5 – 22 17 – 53
VX186-130Q 5.03 80-250 7.5 – 22 24 – 75
VX186-184Q 7.12 80-250 7.5 – 22 34 – 107

 

Швидкість обертання лопатей підбирається відповідно до технологічних вимог і густоти продукту. Чим густіше утфєль, тим менші обороти роторів і більший крутний момент (потужність) електроприводу потрібно вибирати.

Якщо дана інформація і технічні характеристики наших насосів для густих цукрових продуктів Вас зацікавила - телефонуйте нашим фахівцям в офіс. Вони дадуть відповідь на додаткові запитання або швидко надішлють Вам необхідні креслення і схеми насосів Vogelsang серії VX.

Фірма «БТМ Трейд» є офіційним дилером компанії "Hugo Vogelsang Maschinenbau" GmbH. Сертифіковані виробником технічні фахівці компанії нададуть кваліфіковані послуги з ремонту роторних насосів в сервісному центрі в Києві, або на місці у Замовника по всій території України.

Контакт