Роторні насоси для хімічної промисловості

Перекачування в'язких, густих і агресивних речовин - постійно актуальне завдання на хімічних заводах. Сучасна хімічна промисловість працює з тисячами різних хімічних сполук. Це різноманіття агресивних і неагресивних речовин вимагає різних підходів до деталей процесу перекачування та до стійкості матеріалів.

Роторні насоси для хімічної промисловості

Перекачування в'язких, густих і агресивних речовин - постійно актуальне завдання на хімічних заводах. Сучасна хімічна промисловість працює з тисячами різних хімічних сполук. Це різноманіття агресивних і неагресивних речовин вимагає різних підходів до деталей процесу перекачування та до стійкості матеріалів.

Застосування насосів на хімічних підприємствах вимагає тривалу роботу агрегатів при постійно високих навантаженнях. Техніка Фогельсанг як раз і розрахована на постійну роботу без перерв, 24 години на добу. Продумана концепція насосів Quick Service  дозволяє замінити картридж з торцевими ущільненнями насоса, і гарантовано відновити роботу насоса протягом 2-3 годин, на місці, без демонтажу насоса з лінії трубопроводів.

Особливості перекачування хімічних речовин, для яких ідеально підходять нагнітаючі роторні насоси:

 • стійкість до взаємодії агресивних хімічних речовин;
 • дбайливе, щадне перекачування, без механічного пошкодження фізичної структури речовин;
 • перекачування суміші і гелю з вмістом кристалів або їх частинок;
 • зміна напрямків перекачування, самовсмоктування;
 • здатність перекачувати густі концентрати або хімічні відходи;
 • дозована здатність роторних насосів;
 • зручність для автоматизації процесів перекачування.

Хімічні речовини, які успішно перекачають роторні насоси:

 • Крохмаль, крохмальний клей, МСМ і нейтральні клеї;
 • Густі хімікати і наповнювачі;
 • Розчини і каолін, карбонат кальцію і бентоніт;
 • Лако-фарбові пігменти;
 • Концентровані барвники;
 • Клейові пігменти і фарби, каолін, сатенвейс і двоокис титану;
 • Синтетичні  матеріали;
 • Латекс, стеарат, акронал, ПВА і аквамол;
 • Натуральні зв'язуючі речовини;
 • Синтетичні згущувачі, густі зміцнюючи засобиі, освітлювачі, піногасники, засоби утримування, їдкий натр, диспергуючі засоби, титанові галун, рідке скло, вуконіл, стерокол, урекол, Кюмені і базопласт.

Роторні насоси для дуже агресивних речовин з корпусом і роторами з нержавіючої сталі випускаються фірмою Hugo Vogelsang Maschinenbau GmbH вже багато років. За цей час на хімічних підприємствах встановлені сотні насосів, які успішно працюють. Був накопичений багатий досвід застосування насосів в хімічних виробництвах.

Як і в інших галузях промисловості, хімічні підприємства України багато зусиль і інвестицій направляють на технологічну реконструкцію і технічне переоснащення виробництва. На перший план сьогодні виходить енергозбереження та зниження собівартості продукції, що випускається. За рахунок своїх параметрів енергоспоживання і продуктивності сучасні насоси з Німеччини окупають себе за кілька місяців, але не більше ніж за 2-3 роки. Замість двох старих насосів Ви можете поставити один, з тією ж продуктивністю, замість 15-20 кВт потужності, сучасний насос Vogelsang буде споживати не більше 7,5 кВт.

Таблиця економії електроенергії при застосуванні сучасного насоса:

Новий насос, потужність приводу, кВт Потужність приводу старого насоса, кВт Режим роботи, годин/день Режим роботи, днів на рік Споживання кВт на рік старий насос Споживання кВт на рік новий насос Економія електроенергії кВт на рік Вартість економії тис. Грн/євро на рік
7,5 кВт 22 кВт 20 300 132000 45000 87000 139,2/4970
18,5 кВт 50 кВт 24 150 180000 66600 113400 181,4/6480
22 кВт 63 кВт 20 250 315000 110000 205000 328,0/11714

Інвестиції в технічну модернізацію підприємств хімічної промисловості забезпечать конкурентоспроможність українських товарів на світових ринках і гарантують робочі місця в довготривалій перспективі.

Роторні насоси Фогельсанг застосовуються для перекачування всіх видів густого клею при різних температурах.

Наприклад: насос Vogelsang VX100-90Q для рідкого скла з температурою від 30ᵒС до 80ᵒ С. В цьому насосі застосовуються шестилопатеві сталеві ротори HiFlo для безпульсаційної подачі силікатного клею по трубопроводах. Корпус насоса виготовлений з чавуну. Внутрішня поверхня робочої камери насоса має покриття з напиленням із зносостійкого вольфрам-карбіду.

Насос забезпечить перекачування силікатного клею з питомою вагою 1300 кг/м3 на висоту до 40 м. Електропровід з редуктором потужністю від 5 до 7,5 кВт, і оберти роторів 240 об/хв забезпечать обсяг перекачування 20-25 м3/год. При необхідності перекачувати більшу кількість силікатного клею (рідкого скла) ми пропонуємо обрати насос більшого розміру: наприклад VX135-105Q.

Насос обеспечит перекачивание силикатного клея с удельным весом 1300 кг/м3 на высоту до 40 м. Электропривод с редуктором мощностью от 5 до 7,5 кВт, и обороты роторов 240 об/мин обеспечат объем перекачивания 20-25 м3/час. При необходимости перекачать большее количество силикатного клея (жидкого стекла) мы предлагаем взять насос другого большего размера: например VX135-105Q.

Позитивно нагнітаючі роторні насоси Фогельсанг успішно підходять для перекачування клею ПВА або його сировини при виробництві клею.

Для перекачування клею ПВА застосовують насос тип VX100-64Q, цей насос при повільних оборотах роторів 120-200 об/хв. може перекачати 15 м3/год. клею, по довгому трубопроводу DN 125 до 100 м, з напірним тиском до 5 бар.

При виробництві кераміки, вибирають насос для перекачування розчинів каоліну або рідких розчинів глини, наприклад тип VX136-70Q, цей насос при повільних оборотах роторів до 200 об/хв. може перекачати 20 м3/год. розчину каоліну, (для обсягу перекачування 30-40 м3/годину слід вибрати насос VX136-105Q). Різниця по висоті між рівнем установки насоса і рівнем кінцевого збірника може становити до +40 м.

Для перекачування густих сольвентів на лакофарбових виробництвах також часто обирають роторні насоси тип Vogelsang VX.

При виробництві азотних добрив часто потрібно перекачувати густі або дуже агресивні речовини. Тут на допомогу прийде насос VX 136-105Q. Цей насос має об’єм камери 1,9 літра і при 262 об/хв. може нагнітати близько 30 м3 речовини за годину, при частоті 50 Hz. Якщо потрібна велика продуктивність перекачування, то треба вибрати насос з серії VX 186.

При підключенні насосів через перетворювачі частоти вдається якнайкраще використовувати всі переваги роторних насосів, як дозуючих і нагнітаючих насосів з регульованою продуктивністю.

Наприклад вищезгаданий насос VX136-105Q може працювати в широкому діапазоні продуктивності:

 • від 18 м3/год. при частоті 30 Гц і оборотах роторів 157 об/хвилину;
 • до 39 м3/год. при частоті 65 Гц і швидкості обертання роторів 341 об/ хвилину.

Роторні насоси дуже компактні і добре підходять для удосконалення оснащення працюючих підприємств.

Насоси нової серії Vogelsang IQ мають спеціальні фланці для зручного вбудовування в існуючі лінії трубопроводів. Всмоктуючий і напірний фланець фіксується до корпусу насоса за допомогою пластин в будь-якому положенні, під будь-яким кутом.

Насос Vogelsang IQ 112 фланці вгору, нижній монтаж насоса Насос Vogelsang IQ 112 фланці вгору і в бік Насос Vogelsang IQ 112 фланці в сторони, послідовно

Роторний насос з електроприводом через планетарний редуктор

Роторний насос з електроприводом через ремінь, компактний дизайн
 

 

Якщо потрібно перекачування кислот і розчинів лугів, суспензій і дисперсій, гідроксиду магнію, латексів, перекачування смол, адгезивних матеріалів, стабілізаторів, роторні насоси успішно впораються з цим завданням.

Не можна перелічити всіх напрямків застосування насосів на хімічних підприємствах.. Для перекачування деяких речовин вже накопичено досвід застосування і особливості монтажу насосів, для деяких речовин треба проводити випробування і робити експерименти.

Ціна на насос природно залежить від багатьох факторів, які з'ясовуються при підборі потрібного насосного агрегату. Фактори що впливають на ціну насоса: вид речовин, відстань перекачування, фізико-хімічні властивості речовин, необхідна продуктивність, тип приводу та інше. Телефонуйте нам, ми швидко підберемо необхідне обладнання.

Оскільки запропоноване обладнання призначене для індустріального застосування, і спроектовано для роботи з великими навантаженнями по 20-24 години в день, то ціни на насоси стартують від 3000 Євро за роторний насос і до 20 000 Євро за одиницю.

Ціни в гривні залежать від поточного курсу Євро, але ми намагаємося тримати ціни на найнижчому рівні. З нашою допомогою Ви можете купити насос не тільки в Києві, а й безпосередньо на заводі виробника в Німеччині.

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ? ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

 

Якщо з технологічних причин Вам потрібно роторний самовсмоктуючий насос, то набирайте номер телефону нашого офісу. +38 067 5091020, або заповнюйте контактний формуляр на сайті. Ми перевіримо наші технічні можливості і запропонуємо Вам купити роторний або відцентровий насос в Києві.

Ми зробимо доставку обладнання в будь-яку точку України. Сервіс придбаної техніки знаходиться для нас на першому місці. Ми допоможемо з професійним монтажем, введемо насоси в експлуатацію, зробимо перший запуск і перевіримо параметри роботи насоса. Ми гарантуємо повне консультування при експлуатації всього нашого обладнання: роторних насосів і проточних подрібнювачів Vogelsang, відцентрових насосів Stallkamp, Landia і Doda.

Основні запасні частини і витратні матеріали для цих насосів є в наявності у нас на складі в м. Києві або ми зможемо швидко привезти запчастини під замовлення.

Ми не сумніваємося, що успішно впораємося з поставленими клієнтом завданнями.

Контакт