Насоси для цукрової промисловості, модернізація, енергоефективність

Перекачка утфелю, патоки та меляси на цукровому заводі важлива складова частина технології виробництва цукру з цукрових буряків.

Цукрова промисловість – досить розвинена галузь економіки України. За це можна дякувати природі та підприємливості українців. Наші кліматичні умови добре підходять для вирощування цукрових буряків. З кінця 19 століття в Києві сформувався науковий центр розвитку технологій виробництва цукру, з кафедрою для навчання інженерів для цукрових заводів царської Росії. На протязі подальшої історії Україна залишалася центром виробництва цукру Радянського Союзу. В середині 80-х років в Україні будували нові, сучасні на той час, цукрові заводи. В ці часи в Україні успішно працювали понад 100 цукрових заводів. Україна була основним постачальником цукру для всіх республік колишнього Радянського Союзу.

Сучасний цукровий завод

Після багаторічної кризи починаючи з 90-х років ситуація докорінно змінилася. За цей час змінилися ринки збуту, росте глобалізація, включення України до світової економіки призвели до сильної цінової конкуренції між виробниками цукру в усьому світі. З більше ніж 90 заводів, в сезоні 2015 року працювало лише 36 цукрових заводів.

Але ці заводи серйозно налаштовані на докорінну технічну модернізацію, підвищення продуктивності, для утримання конкурентоспроможності в міжнародному масштабі. Працюючі цукрові заводи розуміють свою технічну обмеженість та інтенсивно займаються модернізацією технічної бази для економічного виробництва цукру.

Модернізація цукрового заводу та зниження собівартості виробництва цукру обов’язково передбачає оновлення існуючого обладнання. Насоси для перекачування цукрових продуктів: для сиропу, для утфелю, для меляси, є однією з основних груп обладнання цукрового виробництва.

Технологія виробництва цукру передбачає постійне перекачування цукрововмісних рідин по ланцюжку, від одного технологічного процесу до іншого. Сучасний цукровий завод експлуатує кілька десятків різних типів насосів і кілометри трубопроводів в різних рівнях по висоті. Тут працюють відцентрові насоси, і роторні або роторно-лопатеві насоси, черв'ячні, гвинтові, шнекові насоси, і старі перевірені, але малопродуктивні шестерні насоси марки П6-ППВ.

Відцентрові насоси використовують для перекачування рідких цукровмісних речовин (наприклад: соків, відтоків).

Для перекачування густого утфєлю, патоки або меляси використовують сучасні роторні або гвинтові насоси.

Роторні насоси Vogelsang знайшли широке застосування на цукрових заводах усього світу.

Вони працюють на багатьох цукрових виробництвах Європи, в США, Бразилії, Китаї, Малайзії, на Філіппінах, в Таїланді.

Технічні характеристики роторних насосів цієї німецької фірми ідеально підходять для більшості видів обережного перекачування утфєля та густих сиропів при виробництві цукру. Принцип роботи таких насосів теж зрозумілий, схожий на роботу шестерні насосів.

Роторно-лопатеві насоси Vogelsang є позитивно нагнітаючими насосами, вони можуть створювати тиск до 12 Бар (насоси типу Vogelsang Marathon). Виробник виробляє до 50 видів різних насосів під різні потреби, в першу чергу під різну продуктивність перекачування. На практиці на більшості цукрових заводів України застосовуються насоси серії VX136 і VX186 різних типорозмірів.

Найбільш поширеним став насос Vogelsang VX186-130Q. Роторні насоси Вогельсанг працюють найчастіше з напірним тиском утфєлей в діапазоні до 5 Бар та обсягом перекачування від 6 до 100 м3/год. Продуктивність перекачування підбирається під технологічні потреби за допомогою зміни обертів валу мотора.

Зручність насосів Фогельсанг полягає і в широкому діапазоні можливої продуктивності. Так наприклад, один і той самий насос може качати від 35 до 60 м3/год. Діапазон продуктивності залежить від робочого об’єму насоса. Кожна модель має індивідуально розрахований об’єм.

Насоси для утфеля VX186-130Q на Новооржицькому цукровому заводі. Можливість розрахунку кількості перекачується речовини (дозування) є важливою особливістю роторних насосів, яка важлива для застосування у виробництві цукру. Роторний насос працює як дозуючий насос. За один оборот валу насос виштовхує певну кількість утфелю або сиропу. Роторні насоси працюють в основному через частотні перетворювачі. Це дозволяє технологу збільшити або зменшити кількість прокачується речовини.

Для перекачування дуже густих утфелей або холодної меляси використовують низькі обороти роторів від 50 до 100 оборотів за хвилину. Технічні характеристики роторного насоса для утфелю підбираються в залежно від багатьох параметрів. Наприклад: в'язкості суміші, щільності та питомої ваги утфелю за допомогою спеціальних розрахункових програм.

Відомо, що сучасна технологія виробництва цукру пов’язане з великим енергоспоживанням. Нові насоси беззаперечно внесуть свій вклад в зниження енерговитрат цукрових заводів. Ефект енергозбереження при виробництві цукру може вимірюватися сотнями відсотків. Сучасні електроприводи і редуктори насосів Vogelsang використовують 5,5 кВт там, де до цього у вас стояв 15 кВт двигун.

Наприклад подивіться такий розрахунок:

Потужність приводу старого насосу Потужність приводу нового насосу Тривалість роботи за рік, днів/годин Витрати старий насос, кВт Витрати новий насос, кВт Різниця енерго-споживання, кВт Економія, грн./евро.
18,5 кВт 100/2400 151200 44400 106800 176 тис/6076 63 кВт
22 кВт 11 кВт 100/2400 52800 26400 26400 43 тис/1550
15 кВт 5,5 кВт 100/2400 36000 13200 22800 36 тис/1300

Ціна 1 кВт -  1,65 грн.

Беззаперечною перевагою сучасних роторних насосів є невеликі габаритні розміри, та зручність монтування в існуючих будівлях цукрових заводів.

Крім перекачки густих сполук на цукрових виробництвах іноді виникає потреба в подрібненні певних матеріалів, або відходів. Фірма «БТМ-трейд» пропонує клієнтам проточні подрібнювачі двох типів:  XRipper та RotaCut. Двовальна дробарка ХРіппер оптимально підійде для розбивання грудок цукру після тривалого зберігання. Дробарка монтується на каркасі наприклад під транспортером, цукор з грудками засипається зверху, вниз падає подрібнений цукор.

Більше про дробарки XRipper читайте в статті тут.

Іноді виникає потреба подрібнення хвостиків цукрових буряків. Для подрібнення волокнистих речовин, залишків рослин оптимально підійде подрібнювач RotaCut. Але він працює з засмічченями в потоці рідини. Саме потік спрямовує волокнисті матеріали в зону різки мацератора РотаКат.

Докладніше про аппарати RotaCut читайте тут.

Більш детальні технічні характеристики насосів та подрібнювачів для цукрової промисловості з задоволенням надамо Вам за запитом.

Фірма «БТМ-трейд» велику увагу приділяє організації та вдосконаленню сервісного обслуговування обладнання. Фахівці підприємства проводять монтаж та запуск в експлуатацію насосів Фогельсанг. Не таємниця, що роторні насоси під час робочого сезону піддаються значним, не завжди добре прогнозованим навантаженням. Безпека виробництва виходить на перший план в сучасних підприємствах.

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ? ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

 

Ми розуміємо важливість швидкого сервісу та наявності основних запасних частин для насосів на складі недалеко від споживача.

Тому фірма «БТМ Трейд» має склад запасних частин для роторних насосів Vogelsang в м. Києві та готова вислати клієнтові потрібні запчастини або фахівця з ремонту в найкоротші терміни.

Якщо інформація Вас зацікавила, та для виробничих потреб Ви плануєте купити роторний насос для утфеля або патоки, - то дзвоніть до нас в офіс. Ми швидко підготуємо коммерційну пропозицію.

Контакт